MAIN
International School in
Informatics "Junior"

Medallists

Medallists I-Cup-I 2019

I-Cup-I ISIJ 2019

Medals of I-CUP-I (Gr A)

Gr

sum

time

medals

3

China

Xiaoman Ding

A

334

1:36

G and CUP of ISIJ

5

China

Luhao Yan

A

334

1:54

G

2

China

Luming Zheng

A

334

2:00

G

1

China

Yi Qian

A

334

3:22

S and grand G of ISIJ

7

Ru, Msk

NeoOrgano

A

S

4

China

Mustafin Denis

A

S

6

Nd

Zhiyi Luo

A

B

8

Ru, Sar

Balandin Kirill

A

B

Medals of I-CUP-I (Gr B)

Gr

sum

time

medals in B-Gr

China

Shaoxuan Tang

B

334

3:05

G

China

Yanru Guan

B

334

3:07

G

China

Minghao Gu

B

334

2:53

G

China

Tian Wang

B

218

G

Tatarstan, Ru, Inn

Kuzmin Daniil

B

208

G

Ru, KFU

Tamyarov Ilia

B

206

3:36

G

Kaz

Mukimbekov Mansur

B

206

3:39

G

Ru, KFU

Hamitov Tagir

B

206

3:50

G

Kaz

Ratnikov Timur

B

150

G

Ru, Sar

Morozov Anton

B

138

G

China

RuiNian Chang

B

108

G

Bg

DANIEL KOYNOV

B

104

3:56

G

China

JuanZhang Cui

B

104

3:57

G

Tatarstan, Ru, Inn

Zagirov Ruzil

B

S

China

Yanze Leng

B

S

Tatarstan, Ru, Inn

Dyudin German

B

S

Bg

Gatev ALEKSANDAR

B

S

Bg

Markovich Vesselin

B

S

Bg

GEORGI SLAVCHEV

B

S

Tatarstan, Ru, Inn

Gorbatyuk Oleg

B

S

Tatarstan, Ru, Inn

Zimin Daniil

B

S

Ru, Sar

Skovorodnikov Dmitriy

B

S

Kaz

Sultanov Adil

B

S

Kaz

Shinbai Almaz

B

S

Tatarstan, Ru, Inn

Pecherskiy Ilia

B

S

Ru, Sar

Sizinkin Vlad

B

B

Nd

MAURITS VAN ALTVORST

B

B

Ru, Ek

Simonov Evgeniy

B

B

Bg

KRISTINA STOYANOVA

B

B

Kaz

Dzambil Nuradil

B

B

Tatarstan, Ru, Inn

Magizov Ilnaz

B

B

Ru, Msk

Barkov Boris

B

B

Nd

Koen Slotboom

B

B

Nd

Nick Stijger

B

B

Ru, Ek

Khalili Alina

B

B

Bg

MARIA TODOROVA

B

B

Ru, MEPhI

Boris Khoritonov

B

B

I-Cup-I 2019

China team

Gold team I-Cup-I

Tatarstan-Ru, Innopolis team

Silver team of I-Cup-I

Kazakhstan team

Bronze team of I-Cup-I

Medallists I-Cup-I 2018


Kai Feng Lin

¹

Name

Team

Medal

1

Kai Feng Lin

China

Cup! Gold

2

Andon Todorov

Bulgaria

Gold

3

Haotian Yuan

China

Gold

4

Viktor Kozhuharov

Bulgaria

Gold

5

Golubev Nikita

Ðîññèÿ, Èâàíîâî

Gold

6

Konstantin Kamenov

Bulgaria

Gold

7

Yanru Guan

China

Gold

8

Musins Polina

Ðîññèÿ, Èæåâñê

Gold

9

Georgi Petkov

Bulgaria

Gold

10

Qiqi Sun

China

Gold

11

Xinrui Cao

China

Gold

12

Gladchenko Alisa

Russia / Åêàòåðèíáóðã

Gold

13

Balandin Kirill

Russia / Ñàðàíñê

Gold

14

Rumen Mihov

Bulgaria

Silver

15

Gayazov Bulat

Russia / Òàòàðñòàí, Êàçàíü

Silver

16

Kchabarov Mikchail

Russia / Òþìåíü

Silver

17

Runova Anastasia

Russia / Ìîñêâà

Silver

18

Ziyi Gao

China

Silver

19

Kruchinin Ilia

Russia / Èæåâñê

Silver

20

Umnov Dmitriy

Russia / Ñàðàíñê

Silver

21

Burkin Sergey

Russia / Êðàñíîäàð

Silver

22

Achunov Artemiy

Russia / Ìîñêâà

Silver

23

Tamyarov Ilia

Russia / Òàòàðñòàí, Êàçàíü

Silver

24

Konkov Dmitriy

Russia / Èâàíîâî

Silver

25

Lukianov Artur

Russia / Òàòàðñòàí, Êàçàíü

Silver

26

Maruliev Platon

Russia / Ìîñêâà

Silver

27

Ninevskiy Nikolay

Russia / Òàòàðñòàí, Êàçàíü

Bronze

28

Koen Slotboom

Netherlands

Bronze

29

Kuzakov Dmitriy

Russia / Èðêóòñê

Bronze

30

Marin Yordanov

Bulgaria

Bronze

31

Shishikchin Pavel

Russia / Èâàíîâî

Bronze

32

Sukchorukov Mirchail

Russia / Îìñê

Bronze

33

Zizlaev Artem

Russia / Ñàìàðà

Bronze

34

Nick Leonardus

Netherlands

Bronze

35

Balyuk Sergey

Russia / Èðêóòñê

Bronze

36

Dyudin German

Russia / Òàòàðñòàí, Èííîïîëèñ

Bronze

37

Dubrovin Dmitriy

Russia / Ìîñêâà

Bronze

38

Kliguniv Ivan

Russia / Ìîñêâà

Bronze

39

Bilalov Eldar

Russia / Òàòàðñòàí, Êàçàíü

Bronze